Peťo Kažimír vyrástol ako z vody, je z neho stredoveký vyberač daní

Autor: Roman Kalina | 23.1.2014 o 16:01 | Karma článku: 15,64 | Prečítané:  1771x

Ateisticko-komunisticko-katolícky premiér nám vo svojich rozhovoroch s Maďaričom prezradil, že Peťo Kažimír nám rastie ako z vody. Po jeho poslednom prehlásení na na 17. ročníku konferencie Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) je jasné, že vyrástol. Vyrástol nám na stredovekého vyberača daní.

Peťo vyrastený ako z vodyPeťo vyrastený ako z vodySITA

„V súboji o každé jedno euro z daní sme vo vojnovom stave,“ začal podpredseda vlády, pretože ako všetci vieme treba hrabať nech je z čoho kradnúť. Čo však z neho vypadlo ďalej je ešte horšie: "Som presvedčený, že tie stovky kriminálnych živlov, často s bielymi goliermi, ktoré sa 'pretŕčajú' v smotánke slovenských celebrít a boli zvyknuté desiatky rokov žiť z daňových únikov, tak tento spôsob ich života musí skončiť. Odkazom od nás je, že toto skončilo - krátenie daní je hrdelný zločin, karuselové obchody sú hrdelný zločin.“

Takúto rétoriku by mu závidel určite každý výberca daní v stredoveku. Aby minister financií rozprával o hrdelných trestoch za krátenie daní a karuselových obchodoch je na (na oko) demokratickú krajinu trošku moc. Medzi ním a tými, ktorí „sa 'pretŕčajú' v smotánke slovenských celebrít“ de facto nie je žiadny rozdiel – pretŕčajú sa pred kamerami, tliachajú nezmysly a žijú z daní.

Ďalej dodal, že „Ľudia z rezortu financií SR budú pri výbere daní postupovať obrazne povedané ako rotvajleri.“ Takže nás stredoveký vyberač daní si chová ďalších výbercov na finančnej správe.

 

Stále však pán pseudo-pro-sociálny minister zabúda na to, že dane platia aj tí, čo ho volili a je tam kvôli nim a hlavne pre nich a neviem či posielať rotvajlerov na ich peniaze je výrok hodný ministerského kresla...Peťo nám naozaj rastie ako z vody...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?