Gašparko si s Maďarmi hrkútal, no opäť sa neprekonal

Autor: Roman Kalina | 21.2.2013 o 11:25 | Karma článku: 21,72 | Prečítané:  1244x

Po deviatich rokoch prezident SR opäť vstúpil na územie Maďarska, ale povedzme si výhodnejšie by bolo keby radšej ostal doma. Utorňajšie stretnutie multitalentovaného Ivana s maďarským prezidentom Jánosom Áderom a neskôr aj maďarským premiérom Viktorom Orbánom, prinieslo presne to, čo všetci očakávali, teda nič.

 Shooty

Asi najprázdnejšiu vetu vypustil Ivan z úst včera, keď hodnotil stretnutie so slovenskou menšinou žijúcou v Maďarsku. „Žiaľbohu, naša komunita slovenská je v Maďarsku doslova menšinová a systém výuky slovenského jazyka na maďarských školách je úplne odlišný od slovenských." Čo vlastne Ivan povedal?! Nič. V prvej časti vety, stihol spomenúť okrajovo boha (žiaľbohu) a označil slovenskú menšinu v Maďarsku za menšinu. Presnejšie povedané povedal, že je to doslova menšina! A to už niečo znamená, keď doslova. V druhej časti vety povedal, že v Maďarsku sa učí slovenský jazyk inak ako na Slovensku. Kto by to bol povedal? Výsledkom návštevy nebolo okrem Ivanovej spodnej bielizne nič. V rámci šetrenia sa mohol Ivan po vzore svojho predchodcu Obuvníka Rudolfa vybrať do Budapešti vlakom, aspoň by ušetril a keďže je už v dôchodkovom veku, možno by dostal nejakú zľavu, čiže celý výlet by nás vyšiel asi na 16 euro.

Na toto idú naše peniaze, a toto je reprezentácia našej krajiny. Ja osobne si myslím, že prezident a celá jeho kancelária sú pre túto krajinu asi tak potrební ako mestská polícia v Bratislave, a preto by sme ich mohli ako som už nedávno spomínal jednoducho zrušit.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?