Nemocničná strava: Radšej jesť v base!

Autor: Roman Kalina | 5.2.2013 o 12:57 | (upravené 6.2.2013 o 11:01) Karma článku: 17,05 | Prečítané:  2756x

Na fotografii sa nachádza večera pacientky na oddelení gynekologicko-pôrodníckej klinike LFUK a UNB v Antolskej nemocnici. Večera obsahuje tri krajce chleba a jedno malé maslo. O nutričnej hodnote tohto pseudojedla, ktoré je určené pre mladú mamičku, sa ani nemusíme baviť.

Doktorom sme síce pridali, ale o pacientov sa v našom zdravotníctve asi nikto moc ani nezaujíma. Zarážajúci je fakt, že odvody do zdravotnej poisťovne sa od roku 2008 zvýšili zo sumy 37€ na sumu 55€, napriek tomu je každému jasné, že zdravotníctvo ide z roka na rok do väčších a väčších problémov. Keď chcete ísť k doktorovi na presnú hodinu, čo sa asi v živote nestalo, že by ste sa na radu naozaj dostali v presnú hodinu, tak si priplatíte. Naspäť sa nám vracajú výmenné lístky, ktoré sú opäť len ďalšou byrokratickou prekážkou k „user-friendly" zdravotnej starostlivosti.

Keď sa vrátim naspäť k spomínanej večeri, musím smutne konštatovať, že z hľadiska stravy je lepšie byť vo väzení ako v nemocnici. A strava nie je jedinou výhodou pobytu vo väzení, pretože niektoré sestry v nemocnici sa k vám starajú rovnako ako bachari vo väzení (česť výnimkám v radoch sestier aj bacharov).

Určite nás zachráni tak strašne pro-"sociálna" jedna zdravotná poisťovňa, za ktorú si všetci opäť priplatíme, namiesto toho aby tieto peniaze boli využité efektívnejšie. Načo robiť niečo pre ľudí, však tí ich iba zvolili. Načo mať zdravé a vzdelané obyvateľstvo?! Treba mať armádu, ktorá nám nijako poriadne neslúži (až na ženistov, ktorí pomáhajú počas katastrof), treba mať jednu zdravotnú poisťovňu, aby sa dalo dobre nabaliť, treba stavať neskutočne predražené cesty, na ktorých sa nedá poriadne jazdiť a mnoho iných dôležitých vecí, z ktorých občan má prázdne vrecká a zvýšený krvný tlak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?