Zrušme prezidenta alebo aspoň jeho celú kanceláriu

Autor: Roman Kalina | 28.1.2013 o 13:21 | (upravené 28.1.2013 o 13:36) Karma článku: 19,05 | Prečítané:  1375x

Prezidentský úrad Slovenskej, bol vždy „reprezentatívny." Cez Michala Kováča, Veľkého mocnára Muftiho, ktorý na čas prevzal prezidentské kompetencie, tenisového dobrodruha Rudolfa - opravára topánok až po multitalentovaného preteKára Ivana. Všetky tieto persóny mali počas svojho úradovania veľa spoločného. Nielenže reprezentovali našu republiku v tom najhoršom svetle, nič hmatateľné nespravili, ale dokonca všetci majú komunistickú minulosť. Myslím si , že mať aj 24 rokov po páde socializmu hlavu štátu, ktorá mala čo dočinenia s týmto režimom, asi len hovorí o „dôležitosti" tohto postu.

V čase finančnej krízy sú každé peniaze do rozpočtu dôležité, a preto treba šetriť sa všade. Rozpočet Kancelárie Prezidenta Slovenskej Republiky je na rok 2013 4 258 904 €. Aby sme ušetrili navrhujem dve alternatívy. Prvá, je veľmi radikálna. Navrhujem zrušenie úradu prezidenta SR. Prezident má takmer nulové právomoci, pretože väčšina z nich je aj tak iba odobrovanie rozhodnutí niekoho iného. Právomoc typu najvyšší veliteľ ozbrojených síl, je dosť zbytočná, pretože samostatné Slovensko nikdy nikto nenapadol a myslím si, že naša armáda by nebola najorganizovanejšia, keby ju viedol multitalent Ivan.

Keďže sa nájdu odporcovia môjho prvého návrhu, ktorí si myslia, že prezident je esenciálnou zložkou nášho štátu, navrhujem teda zrušiť kanceláriu prezidenta a nechať iba prezidenta. Na čo potrebuje prezident hovorcu? Hlava štátu má reprezentovať štát, tak musí byť schopný reprezentovať sám seba. Nepotrebuje ani ochranku. Kto chce spáchať atentát na tak bezvýznamného človeka ako je prezident SR? Taktiež chýbajúca ochranka bude motivovať prezidenta, aby sa správal tak, aby ho všade nechceli zbiť. Taktiež sa dá ušetriť aj na šoférovi. Podmienka na kandidatúru bude doplnená o vlastnenie vodičského preukazu, aby sa prezident mohol sám presúvať. Má predsa pekné luxusné auto, radosť šoférovať. Kancelária prezidenta, teda bude zrušená, a zostane len prezident, sám vojak v poli.

Úrad prezidenta SR považuje za úplne zbytočnú funkciu, a preto sa skôr prikláňam k môjmu prvému návrhu, ale určite by som sa potešil, keby vyšla aj druhá alternatíva. Tak či onak ušetríme. Ďalším dôvodom na úplné zrušenie funkcie prezidenta SR je fakt, že sa nám už míňajú komunisti, takže za chvíľu nebudeme mať relevantného kandidáta, jedine že by sa Robert rozhodol, že budeme mať najhranatejšiu hlavu štátu. Mohol by byť symbolicky prvý prezident, má moju plnú podporu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?