Peťo Kažimír vyrástol ako z vody, je z neho stredoveký vyberač daní

Autor: Roman Kalina | 23.1.2014 o 16:01 | Karma článku: 15,64 | Prečítané:  1746x

Ateisticko-komunisticko-katolícky premiér nám vo svojich rozhovoroch s Maďaričom prezradil, že Peťo Kažimír nám rastie ako z vody. Po jeho poslednom prehlásení na na 17. ročníku konferencie Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) je jasné, že vyrástol. Vyrástol nám na stredovekého vyberača daní.

Peťo vyrastený ako z vodyPeťo vyrastený ako z vodySITA

„V súboji o každé jedno euro z daní sme vo vojnovom stave,“ začal podpredseda vlády, pretože ako všetci vieme treba hrabať nech je z čoho kradnúť. Čo však z neho vypadlo ďalej je ešte horšie: "Som presvedčený, že tie stovky kriminálnych živlov, často s bielymi goliermi, ktoré sa 'pretŕčajú' v smotánke slovenských celebrít a boli zvyknuté desiatky rokov žiť z daňových únikov, tak tento spôsob ich života musí skončiť. Odkazom od nás je, že toto skončilo - krátenie daní je hrdelný zločin, karuselové obchody sú hrdelný zločin.“

Takúto rétoriku by mu závidel určite každý výberca daní v stredoveku. Aby minister financií rozprával o hrdelných trestoch za krátenie daní a karuselových obchodoch je na (na oko) demokratickú krajinu trošku moc. Medzi ním a tými, ktorí „sa 'pretŕčajú' v smotánke slovenských celebrít“ de facto nie je žiadny rozdiel – pretŕčajú sa pred kamerami, tliachajú nezmysly a žijú z daní.

Ďalej dodal, že „Ľudia z rezortu financií SR budú pri výbere daní postupovať obrazne povedané ako rotvajleri.“ Takže nás stredoveký vyberač daní si chová ďalších výbercov na finančnej správe.

 

Stále však pán pseudo-pro-sociálny minister zabúda na to, že dane platia aj tí, čo ho volili a je tam kvôli nim a hlavne pre nich a neviem či posielať rotvajlerov na ich peniaze je výrok hodný ministerského kresla...Peťo nám naozaj rastie ako z vody...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?