Gašparko si s Maďarmi hrkútal, no opäť sa neprekonal

Autor: Roman Kalina | 21.2.2013 o 11:25 | Karma článku: 21,72 | Prečítané:  1224x

Po deviatich rokoch prezident SR opäť vstúpil na územie Maďarska, ale povedzme si výhodnejšie by bolo keby radšej ostal doma. Utorňajšie stretnutie multitalentovaného Ivana s maďarským prezidentom Jánosom Áderom a neskôr aj maďarským premiérom Viktorom Orbánom, prinieslo presne to, čo všetci očakávali, teda nič.

 Shooty

Asi najprázdnejšiu vetu vypustil Ivan z úst včera, keď hodnotil stretnutie so slovenskou menšinou žijúcou v Maďarsku. „Žiaľbohu, naša komunita slovenská je v Maďarsku doslova menšinová a systém výuky slovenského jazyka na maďarských školách je úplne odlišný od slovenských." Čo vlastne Ivan povedal?! Nič. V prvej časti vety, stihol spomenúť okrajovo boha (žiaľbohu) a označil slovenskú menšinu v Maďarsku za menšinu. Presnejšie povedané povedal, že je to doslova menšina! A to už niečo znamená, keď doslova. V druhej časti vety povedal, že v Maďarsku sa učí slovenský jazyk inak ako na Slovensku. Kto by to bol povedal? Výsledkom návštevy nebolo okrem Ivanovej spodnej bielizne nič. V rámci šetrenia sa mohol Ivan po vzore svojho predchodcu Obuvníka Rudolfa vybrať do Budapešti vlakom, aspoň by ušetril a keďže je už v dôchodkovom veku, možno by dostal nejakú zľavu, čiže celý výlet by nás vyšiel asi na 16 euro.

Na toto idú naše peniaze, a toto je reprezentácia našej krajiny. Ja osobne si myslím, že prezident a celá jeho kancelária sú pre túto krajinu asi tak potrební ako mestská polícia v Bratislave, a preto by sme ich mohli ako som už nedávno spomínal jednoducho zrušit.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?