Gašparko si s Maďarmi hrkútal, no opäť sa neprekonal

Autor: Roman Kalina | 21.2.2013 o 11:25 | Karma článku: 21,72 | Prečítané:  1218x

Po deviatich rokoch prezident SR opäť vstúpil na územie Maďarska, ale povedzme si výhodnejšie by bolo keby radšej ostal doma. Utorňajšie stretnutie multitalentovaného Ivana s maďarským prezidentom Jánosom Áderom a neskôr aj maďarským premiérom Viktorom Orbánom, prinieslo presne to, čo všetci očakávali, teda nič.

 Shooty

Asi najprázdnejšiu vetu vypustil Ivan z úst včera, keď hodnotil stretnutie so slovenskou menšinou žijúcou v Maďarsku. „Žiaľbohu, naša komunita slovenská je v Maďarsku doslova menšinová a systém výuky slovenského jazyka na maďarských školách je úplne odlišný od slovenských." Čo vlastne Ivan povedal?! Nič. V prvej časti vety, stihol spomenúť okrajovo boha (žiaľbohu) a označil slovenskú menšinu v Maďarsku za menšinu. Presnejšie povedané povedal, že je to doslova menšina! A to už niečo znamená, keď doslova. V druhej časti vety povedal, že v Maďarsku sa učí slovenský jazyk inak ako na Slovensku. Kto by to bol povedal? Výsledkom návštevy nebolo okrem Ivanovej spodnej bielizne nič. V rámci šetrenia sa mohol Ivan po vzore svojho predchodcu Obuvníka Rudolfa vybrať do Budapešti vlakom, aspoň by ušetril a keďže je už v dôchodkovom veku, možno by dostal nejakú zľavu, čiže celý výlet by nás vyšiel asi na 16 euro.

Na toto idú naše peniaze, a toto je reprezentácia našej krajiny. Ja osobne si myslím, že prezident a celá jeho kancelária sú pre túto krajinu asi tak potrební ako mestská polícia v Bratislave, a preto by sme ich mohli ako som už nedávno spomínal jednoducho zrušit.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?